Registrera dig eller logga in. Varför bör jag registrera mig?
Kontakt Downloads Artiklar Nyheter
Hem Länkar Datablad
Antal besökare
just nu: 17

Carlo Gavazzi AB
Västra Kyrkogatan 1
652 24 Karlstad
Tel: 054-851125
Fax: 054-851177

info@carlogavazzi.se
support@carlogavazzi.se order@carlogavazzi.se

 
Om cookies
Hjälp

Kontakta oss

Carlo Gavazzi har ett brett produktsortiment och för att underlätta för dig som kund finns produkterna presenterade i form av datablad, kataloger och annan nedladdningsbar information via artiklarna och downloads på denna portal.

Du är naturligtvis alltid välkommen att kontakta oss direkt om du behöver ytterligare hjälp att välja produkter, har prisförfrågningar eller vill ha mer ingående teknisk information.
Kontakta oss då enligt nedan (telefontid 08:00-12:00 samt 12:30-16:00)

Kundservice - Beställningar och leveransförfrågningar
Tel:054 - 85 11 25 och snabbval 1
Fax:054 - 85 11 77
Mail:order@carlogavazzi.se

Innesäljare - Hjälp att välja produkt samt reparationsärenden
Tel:054 - 85 11 25 och snabbval 2
Mail:support@carlogavazzi.se

Säljare - Offerter, besök angående dina specifika behov etc.
Tel:054 - 85 11 25 och snabbval 3, be om att få komma i kontakt med en säljare.
Mail:info@carlogavazzi.se

Teknisk support - Detaljerad teknisk information och felsökning
Tel:054 - 85 11 25 och snabbval 2
Mail:support@carlogavazzi.se

Telefonist - Övriga ärenden
Tel:054 - 85 11 25 och snabbval 3
Fax:054 - 85 11 77

Administration
  Anja H-Östlund
Jag ansvarar för företagets ekonomifrågor och sköter redovisningen externt till vår koncern.
Telefon: 054-851137
Telefax: 054-851177
Mail: anja.ostlund@carlogavazzi.se
Fredrik Olsson
Försäljnings och Marknadschef
Du som kund ska få bästa möjliga support och vi verkar för långsiktiga affärsrelationer. Hör gärna av er till mig eller någon annan i vårt engagerade team.
Telefon: 054 - 85 11 40
Telefax: 054 - 85 11 77
Mail: fredrik.olsson@carlogavazzi.se

Affärsutveckling
Per Manholm
Jag arbetar i huvudsak med försäljning av system som omfattar Dupline och Smart-House.
Telefon: 054-851135
Mail: per.manholm@carlogavazzi.se

Order
Kristina Moberg
Marknadskoordinator - ansvarar för: Annonsering,marknadsaktiviteter, mässor & säljsupport. Jag sitter även på innesälj/ordermottagning.
Telefon: 054-851122
Telefax: 054-851177
Mail: kristina.moberg@carlogavazzi.se
  Lena Olsson
Jag arbetar i huvudsak med order, leveransbevakning och ramavtal.
Telefon: 054-850152
Telefax: 054-851177
Mail: lena.olsson@carlogavazzi.se

Support
Tony Amsköld
Jag arbetar i huvudsak med våra Ström/spännings relän, Tidrelän, Räknare, säkerhetsprodukter & Smart House / Dupline
Telefon: 054-851125, snabbval 2
Mail: tony.amskold@carlogavazzi.se
Anna-Karin Engström
Jag arbetar i huvudsak med våra energimätare, instrument och analysatorer.
Telefon: 054-851125 snabbval 2
Mail: anna-karin.engstrom@carlogavazzi.se
Jens Hansson
Jag arbetar i huvudsak med våra Sensorer, Nivåregleringssystem & Mjukstartare-/ Solid State Reläer.
Telefon: 054-851125, snabbval 2
Telefax: 054-851177
Mail: jens.hansson@carlogavazzi.se

Säljare
Joel Lee Antman
Försäljningsingenjör för Dupline inom fastighetsautomation
Telefon: 054-851131
Telefax: 054-851177
Mail: joel.antman@carlogavazzi.se
Mikael Astrén
Jag jobbar som säljare på södra Sverige.
Telefon: 054-851133
Telefax: 054-851177
Mail: mikael.astren@carlogavazzi.se
Steen Christiansen
Försäljningsingenjör.Jobbar på norra och västra distriktet, med Kungälv i söder och Treriksröset i Norr.
Telefon: 054-851132
Telefax: 054-851177
Mail: steen.christiansen@carlogavazzi.se
  Mats Holsten
Jag jobbar som säljare i Mälardalen.
Telefon: 054-851138
Mail: mats.holsten@carlogavazzi.se
Lars Ohlsson
Jag arbetar med långsiktig försäljning till våra OEM kunder stora som små över hela landet.
Telefon: 054-851136
Telefax: 054-851177
Mobil: 054-851136
Mail: lars.ohlsson@carlogavazzi.se

Beställ Produktkatalog!


Beställ ditt exemplar!
Feedback Form